2009. február 15., vasárnap

A Kezdet

Hát Én is belekezdek egy Blog-ba.
Mivel hobbiszakácsként sokat főzök otthon, és vendéglátósként sok ételt látok a munkában, gondoltam megosztom másokkal is. Hátha pár embert hozzásegíthetek egy-két jó vacsorához. Sok ismert és ismerős recepttel fog mindenki találkozni, de lehet, hogy kicsit más alapanyagokkal, vagy más felfogásban elkészítve. Az összes elkészített ételt megpróbálom mindig lefotózni és mellékelni.

Tegnap Valentin nap volt és én ismét főztem otthon. Megleptem a feleségemet egy kis menüsorral. Persze Ő is otthon volt, de nem nagyon engedtem a főzés közelébe. Hogy lefoglaljam adtam neki finom Mojito-t. Szerintem ez az egyik legegyszerűbb koktél és egyben az egyik legfinomabb. Ha valaki nem ismerné az elkészítése a következő (ahogy én csinálom):
Lime cikkeket, menta leveleket és egy kis cukorszirupot a pohár aljában összenyomunk. Ha van tömőfánk akkor még egyszerűbb. Erre kerül a Bacardi és szénsavas ásványvízzel felöntjük. Jeget rakunk bele és lime-mal, mentával díszithetjük. Szóval elég egyszerű.

Az előételem tegnap Guacamole volt. Ez egy avokádó krém igazából. Újhagymát apróra vágtam, paradicsomot (én csak a húsát) felkockáztam, az avokádót (nyilván csak a húsát, és a héját nem) péppé nyomkodom. Ezeket elkeverem, adok hozzá sót, borsot, citromlevet egy kicsit, olívaolajat egy kicsit. Ha valaki szereti a csípőset, akkor lehet belerakni vagy friss chili paprikát, vagy chili con carne fűszerkeveréket. Ezt az egészet elkeverem és kicsit berakom hűlni a hűtőszekrénybe. Lehet enni pirítóssal, tortillával, vagy ahogy mi ettük tegnap, boltban vásárolható Taco's-szal.
Íme a tegnapi mű:

Amíg ezt elfalatozgattuk, hozzáláttam a főfogásnak. Szűzsült borskéregben fokhagymamártással és brokkoli quiche-sel. Még sosem készítettem ilyet, de valamikor el kell kezdeni.
A fokhagymát apróra felvágtam, és olívaolajon kicsit megpirítottam. Nem sokat, mert akkor megég. Készítettem egy húsalaplét és azzal felöntöttem. Sóval és borssal ízesítem és amikor már visszaforrt, akkor tejszínnel dúsítom. Ha előre megcsináljuk, akkor melegítésnél célszerű higítani tejszínnel, mert egyrészt sűrű lesz, másrészt az állásban besózódik.
A quiche-t leveles tésztával készítettem. Elvileg van neki saját tészta receptje, de ez most egyszerűbbnek tűnt, és időm sem lett volna foglalkozni vele. A leveles tésztát kinyújtottam és hullámos szélű tortaformába rakom. Akkorára kell nyújtani, hogy a formán kicsit túllógjon. A formába tett tésztát egy kicsit lehet pihentetni hűtőszekrényben. Én mirelit brokkolit használtam és ezért azt előre megfőztem egy kicsit. Ezután összekevertem 5 tojást, kb. 4 dl tejszínt, a brokkolit (szerintem úgy fél kiló volt), apróra vágott fokhagymát és egy kis reszelt sajtot. Ízesítem sóval és borssal. Ezt a mixet beleöntöm a formába és az egész mehet a sütőbe. Nekem légkeveréses sütőm van, abban 180 fokon kb. 25 perc alatt lett kész. A szűzpecsenyét megmosás és megtisztítás után megsóztam és durvára őrölt vegyes borsba forgattam. Serpenyőben nagy lángon kérget adunk neki, majd sütőben készítettem szintén 180-190 fokon még kb 5-8 percig. Gyönyörű rózsaszín lett a közepe, ahogy azt kell. A tálalást pedig majd a képen lehet látni (de ez már ízlés kérdése). Íme:


Szerintem isteni volt. A hasunk pihentetése érdekében, a desszertet csak akkor kezdtem készíteni, amikor befejeztük a főételt. Túrófelfújt vörösboros málnaöntettel.
A túrót (kb. 20 dkg) átszitálom és elkeverem a cukorral (5 dkg) és 2 tojás sárgájával. A tojások fehérjéjét felverem cukorral (3 dkg) és utána a túrós keveréket fellazítom vele. Előveszem a soufflé formákat és kikenem vajjal, majd cukorral bélelem az oldalait. Az elkészített túrót elosztom (ez kb. 4 formára elég), úgy hogy a formákban maximum 3/4-ig legyen massza. Vízgőzben 180 fokon kb. 20 percig kell sütni, de lehet majd látni, amikor jön fel a soufflé. A málnaöntetet mirelit málnából csináltam. Cukorral kicsit lekaramellizáltam, majd felöntöttem vörösborral. Lassú tűzön főztem, amíg kóstolgatás útján meg nem állapítottam, hogy most már finom. Lehet belerakni egész fahéjat is, az csak még egy jó ízt ad neki. Amikor kész volt, átpasszíroztam szűrőn, hogy ne legyen magos. Szezonban ilyenkor lehetne belerakni friss málnát is, de nekem most nem volt. Ha a felfújt elkészült, kivesszük és óvatosan kiborítjuk a kezünkbe és onnan egy tányérba. Azért kell így, mert különben, ha csak simán kiborítanánk, akkor fejjel lefele lenne. Porcukorral meghintjük. És lám:


Nálunk most ez volt az "ünnepi" vacsi. Szerintem elég jól sikerültek az ételek és a Feleségem is így vélekedett. Ha gondolja valaki, próbálja ki őket.

Címkék:

3 megjegyzés:

Anonymous Névtelen írta...

Hajrá Besko.

2009. február 17. 13:07  
Anonymous Névtelen írta...

Rögtön kedvet kaptam, és miután holnap vacsoravendégeim lesznek, megcsinálom a Guacamole-t!
Köszönöm!

2009. február 17. 21:44  
Anonymous Névtelen írta...

Nagyon guszta ez a felfújt!
Ja, és sok sikert a blogodhoz!!!

2009. március 1. 20:33  

Megjegyzés küldése

Feliratkozás Megjegyzések küldése [Atom]

<< Főoldal